Laivas "Viktoria"

Jūsų šventėms, pramogoms ir laisvalaikiui! 

Gamtos terapija

Mūsų organizuojami renginiai, seminarai ir  dienos stovyklos skatina sveiką gyvenimo būdą siekiant harmonijos su savimi ir gamta.

         Gamtos terapija, kitaip dar vadinama eko terapija, yra kilusi iš eko psichologijos mokslo, kuris teigia, jog žmogaus psichologija yra tiesiogiai susijusi su aplinka. Ji vadovaujasi labai paprasta idėja - laiko leidimas gamtoje padeda ne tik atsipalaiduoti ir pailsėti, bet gauti ypatingos, ne tik psichologinei, bet ir fizinei žmogaus būklei naudingos energijos.

Dauguma mieste gyvenančių žmonių instinktyviai jaučia norą pabūti gamtoje, tik "paskendę" betono džiunglių apsuptyje pradeda suvokti, kiek daug įvairiapusiškos naudos gamta suteikia žmogaus savijautai. Leidžiant laiką gamtoje visiškai atsipalaidavus, galima atsigauti ir pailsėti tiek fiziškai, tiek dvasiškai. Gamtos terapija, apjungiant atitinkamus fizinius ir kvėpavimo pratimus bei meditaciją, padeda užmegzti ryšį su gamta per penkis jutimus - kelias valandas būnant gamtoje sąmoningai stebint, uodžiant, klausant, liečiant ir ragaujant - užsimezga ryšys kurio metu atsiranda sveikatinimosi poveikis. Šios terapijos metu, būnant darnoje su gamta, sustiprinama ir atstatoma fizinė ir dvasinė sveikata pasisemiant gyvybinės energijos iš  keturių gamtos stichijų: Žemės, Oro, Vandens ir Ugnies.
Nors gamtos terapijos procesas atrodo paprastas ir prienamas kiekvienam norinčiam, tačiau jos nauda toli gražu nėra paprasta. Šis metodas buvo žinomas bei praktikuojamas dar gilioje senovėje, tačiau dabar sveikatos gerinimas pasitelkus gamtą jau yra įrodytas ir mokslinių tyrimų, kurie patvirtina, kad reguliarus ryšys su gamta visapusiškai pagerina savijautą. Kasdienis bent 30 minučių sąmoningas pabuvimas gamtoje ne tik pakelia nuotaiką, bet ir skatina parasimpatinės nervų sistemos aktyvumą - mažina stresą, kurio pasekmės tokie negalavimai, kaip galvos skausmas, padidėjęs kraujo spaudimas, širdies darbo sutrikimai. Sąmoningos gamtos terapijos dėka gerėja imuninės sistemos veikla, miego kokybė, sumažėja nerimas, galima džiaugtis greitesniu mąstymu bei  pagerėjusia dėmesio koncentracija, o poveikis po gamtos terapijos išlieka iki 7 dienų.
Vis dažniau nepakeičiamą terapijos poveikį atranda ne tik gamtos grožio ir ramybės išsiilgę miestiečiai, bet ir žmonės, dėl ligos ar kitų priežasčių išgyvenantys sunkų laikotarpį.

Siūlome su šia gamtos galia susipažinti ir Jums, pabandyti ir iš naujo atrasti dar senovėje puoselėtas vertybes, o į kiekvieną progą daugiau laiko praleisti gamtoje pažvelgti ne tik kaip į pramogą ar poilsį, bet ir kaip į galimybę būti sveikesniems visomis įmanomomis prasmėmis. 

 

Gamtos terapijos  dienos stovyklos.

Kviečiame praleisti dieną  miškų, pievų ir Kauno marių vandenų apsuptyje. Dienos stovykla -  sveikatos šaltinis protui, kūnui ir sielai, jos tikslas pabėgti nuo kasdienio triukšmo ir ritmo, įsiklausyti į save, nurimti, išgirsti tylą, atsipalaiduoti, pristabdyti laiką ir atgauti jėgas. Tai atgaivos, rūpinimosi savimi ir gijimo metas, puiki proga atgauti ryšį su gamta ir  savimi. Kiekvienas Jūsų yra unikalus, todėl norime pasiūlyti skirtingų programų stovyklas, kad kiekvienas Jūsų pasisemtų ypatingos energijos iš gamtos.


Programos:

1.  Gamtos terapijos dienos stovykla "Darnoje su gamta". Buvimas gamtoje su savimi. Dieną pradėsime pasveikindami keturias gamtos stichijas, tuomet leisimės į 3 km. žygį, toliau - miško vonių pratimai. Į programą įeina Laumių vaišės ( Lumės vaišės - tai patiekalai paruošti pagal pačios gamtos pasiūlytus receptus sveikai gyvensenai. Patieklų rūšys priklauso nuo sezono.) bei arbatų gėrimo ceremonija ir kelionė laivu, kurios metu  vyks sąmoningo buvimo gamtoje užsiėmimai - pratimai bei meditacija.  Renginio trukmė 7 valandos. 

 

 2.  Gamtos ir Spalvų terapijos dienos stovykla "Mandalos galia".  Stovyklos dieną pradėsime nuo lengvo žygio ir miško vonių pratimų. Į programą įeina kelionė laivu, kurios metu, pasitelkę spalvų ir Mandalos galią pasinersime į savęs pažinimą,meditaciją bei savigydą. Kas sujaukta - sutvarkysim, kas nerimsta - nuraminsim, kas įskaudintas - paguosim ir sustiprinsim. Stovyklos metu vyks laivo "Viktoria" - žolelių arbatų degustacija, vaišinsimės Laumių vaišėmis arba skirsime dieną organizmo valymui pasitelkę įvairias sultis ar daržovių sultinį  (pastaroji dalis priklausys nuo konkrečios organizuojamos stovyklos ir bus skelbiama atskirai). Renginio trukmė 5 val.


3.  Gamtos ir Garso terapijos  dienos stovykla.  Informacija ruošiama.


 Edukcijos ir terapijos

Tiems, kas ieško įkvėpimo

Garso terapija.  Garso bangos sklinda visu kūnu ir veda į gilų atsipalaidavimą, tokiu būdu didėja savaiminio sveikimo  gebėjimai, stiprėja organizmo imunitetas ir pašalinami vidiniai blokai. Ši terapija skirta įvairioms, tiek psichologinio, tiek fizinio pobūdžio problemoms spręsti, bei puikiai tinka vidiniam atsipalaidavimui. Tinka ir vaikamas ir suaugusiems, atliekama šeimoms ir grupėje. Terapijos trukmė 60 min., ji gali būti derinama su kitomis terapijomis.

Spalvų terapija.  Kiekviena spalva turi ne tik savo reikšmę bet ir skirtingą poveikį mūsų organizmui, o gal reiktų sakyti atvirkščiai, nes visos reikšmės spalvoms priskirtos nuo poveikio. Vienos spalvos mus ramina, kitos - paguodžia, ar sustiprina... Nors kiekviena spalva turi savo reikšmę, tačiau kiekvienam ji pasako tik jam svarbius dalykus. Terapijos metu piešime Mandalą, kuri yra vidinio žmogaus pasaulio atspindys. Piešdami Mandalą mes veikiame savo savijautą: sujauktą - sutvarkome, neramią - nuraminame, įskaudintą - paguodžiame, o neturinčią neigiamų emocijų - sustipriname. Mandalos piešimas ne tik efektyvus darbas su savimi, kūrybinis ieškojimas ar saviraiška, bet tai ir savigyda, meditacija, ir savęs pažinimas. Ši terapija taikoma ir vaikams, ir suaugusiems. Terapijos trukmė 90 min., atliekama mažiausiai 5 asmenų grupėse.